FOTO/ Edi Rama sfidon hapur SHBA-të për Vangjush Dakon

Që nga dita që u publikua lajmi se një nga figurat më të rëndësishme të Rilindjes gjithashtu mik e ortak i kryeministrit Edi Rama në çështje politike, zgjedhore e biznesi është person non grata nga SHBA për arsye të korrupsionit të madh që ka kryer në detyrat e tij publike as Edi Rama dhe as ndonjë eksponent tjetër i nuk kanë reaguar

Vetë Dako ju shmang komentit për këtë masë ekstreme ndaj tij prej shtetit më të fuqishëm në botë, duke deklaruarnuk di gjë

Ditën e djeshme Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmernë një intervistë për Zërin e Amerikës ritheksoi faktet për korrupsionin e madh që ka kryer Vangjush Dako në ushtrim të funksioneve të tija publike